ALLIN > בחירות 2018 > הכר את המועמדים... > מה שבע? המועמדים לראשות העיר

מה שבע? המועמדים לראשות העיר

מה שבע? המועמדים לראשות העיר

פחות מארבעה חודשים לפני הבחירות המקומיות (30 באוקטובר), מספר המועמדים לראשות עיריית רמת השרון מגיע כבר לשבעה! ייתכן שבישורת האחרונה נראה איחוד בין מועמדים ואף פרישה של מועמד אחד או יותר, אך בינתיים הם כאמור שבעה, מה שעשוי להביא לסיבוב השני.

מלבד ראש העיר המכהן עו"ד אבי גרובר המתמודד על קדנציה נוספת, משתתפים במירוץ שישה מועמדים נוספים: חבר המועצה טל עזגד, חבר המועצה עידן למדן, ראש העיר לשעבר איציק רוכברגר, אילן כהן, רוני בלקין ורמי בר לב.

פנינו השבוע לכל המועמדים ושאלנו אותם למה לדעתם הם הכי מתאימים לתפקיד ומהם חמשת הנושאים הראשונים בהם ירצו לטפל אם ייבחרו לראשות העיר. רק שלושה מהם "אזרו אומץ" והסכימו לענות על השאלון הקצר שלנו.

טל עזגד

בן 54, חבר מועצה וסגן ראש העיר לשעבר. החזיק בתיק הספורט וכיהן כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ."אחרי 16 שנים בפעילות קהילתית ופוליטית ברמת השרון, מתוכם בתפקידים של עוזר ראש עיר, חבר מועצת עיר, יו"ר אגודת הספורט, יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה וסגן ראש העיר", הוא אומר, "החלטתי שלאור הניסיון והידע והעשייה המרובה לאורך כל השנים האלה להעמיד את עצמי לבחירת התושבים מתוך אהבה עזה ליישוב ותושביו".

לדבריו, "אני המועמד עם הכי הרבה עשייה, ניסיון וידע ברמת השרון. אחרי 16 שנים אני חושב שצברתי מספיק ידע, ניסיון וחזון כדי להצעיד את העיר קדימה בכל התחומים של בנייה, תעסוקה וחינוך".

מהם חמשת הנושאים הראשונים שברצונך לקדם בעיר אם תיבחר?

"קודם כל העיר זקוקה לרענון, לקבוצה שיחד איתי תדע לנהל את העיר ולהחזיר אותה לימים טובים יותר. אפעל בנושא של תשתיות, תכנון ובנייה וכל הצד האורבני. אני בא עם רעיונות מלאי תוכן איך לקדם את העיר, איך להכניס הרבה מאוד כסף מצד אחד ומצד שני לשמר את החן והייחודיות של רמת השרון כסוג של מושבה. בתחום החינוך אני מגיע גם עם אנשי מקצוע, שבקרוב גם נחשוף אותם, עם תכניות עתידיות מאוד מעניינות לקידום החינוך ברמת השרון, עם שאיפה להוציא את ילדנו מוכנים לחיים בכל התחומים. גם בתחום התרבות ותרבות הפנאי בעיר אנחנו מגיעים עם המון רעיונות, שנחשוף אותן בקרוב, איך לשפר את תרבות הפנאי של התושבים כפי שהיינו רגילים בעבר".

עו"ד עידן למדן

בן 46, חבר מועצת העיר, מכהן כיו"ר ועדת מכרזים לעובדים בכירים וועדת ערר לפרישה, וכחבר בוועדות שונות כמו כספים ומעמד הילד. בנוסף משמש למדן גם חבר בוועדת הביקורת של קואופרטיב "שלנו" לעידוד הקמתם של עסקים חברתיים, וחבר בתנועה למען איכות השלטון בישראל.

"כחבר מועצה מזה שתי קדנציות ובעל ניסיון בתחום המוניציפלי", הוא אומר, "ראוי שמי שינהיג את העיר ישמש קול לציבור ששואף לשמור על רמת השרון כעיר חופשית וליברלית בעלת צביון וייחוד משלה. הבחנתי שראשי עיריות בעבר ובהווה הביאו לשינוי בדמותה של העיר, לצמיחת מגדלים וצפיפות רבה וחוסר תכנון בתשתיות, אך בעיקר סירבו לכבד ולשמור על צביונה המיוחד של העיר ועל הקהילתיות שבה. אני סבור שחשוב שתהיה מנהיגות ואחריות, הבנה שצריך לקדם ולשמור על שוויוניות בעיר ועל מקצועיות, ופיתוח אחראי על בסיס תכנון ראוי ובר ביצוע – כל הדברים החסרים האלה הביאו להחלטתי להתמודד".

לדבריו, "כל מועמד ראוי ומכובד לכשעצמו, איני בא להעיד במה אני יותר טוב מאחרים, יעיד על כך הציבור. לטעמי, כדי להנהיג לא צריך להיות נחמד או להפריח סיסמאות נעימות, יש לומר דברים ברורים ולקיים התחייבויות לבוחר. על הציבור לבחון את המועמדים לא על בסיס דף פרסום או שלט זה או אחר אלא לפי מעשיו. אם הוא נבחר ציבור – הצבעותיו ופעולותיו, אם הוא אדם פרטי בעל עסק – על בסיס מיומנותו ומקצועיותו והבנתו בתכנון עיר ובקהילה. מצד שני, יושרתו ואי תלותו בבעלי הון או קשרים המעלים סימני שאלה. ומצד שלישי, וזה העיקר, האנשים ברשימה ומידת הבנתם ומקצועיותם. חשוב שלמועצה יגיעו אנשים ישרים, מקצועיים, שמבינים שהם שליחי הציבור ולא באו לעשות לביתם".

מהם חמשת הנושאים הראשונים שברצונך לקדם בעיר אם תיבחר?

"אחד הדברים הכי חשובים כיום הינו להילחם על צביונו של היישוב ולהיות חופשיים מכפייה תכנונית ופיתוח ללא תשתיות ועתיד. הדבר השני הוא שמירה על צביונה כעיר חופשית מהדתה ומעבריינות נגד החוק ופגיעה בחינוך. העיר צריכה לקדם את ערכי הקהילה והסביבה שבה באמצעות תכנון ופיתוח תוך הבטחת אספקת הצרכים ושמירה על ערכים ירוקים. אנחנו צריכים לחשוב מחוץ לקופסא ולהיות מובילים בחינוך מלידה ועד אוניברסיטה, תוך מקסום היכולות של הילדים ומתן מענה מגוון של אפשרויות. רמת השרון לא הפכה להיות מובילה כפי שראוי שתהיה וזאת מטרתי לשנות, בעיקר בהיותה יעד לשינוי מצד גורמים חיצוניים בתחומים שונים".

איציק רוכברגר

בן 63, כיהן כראש עיריית רמת השרון בין השנים 2013-2003. בשנת 2013 נאלץ להתפטר מתפקידו בעקבות הרשעתו בעבירות מרמה והפרת אמונים. במהלך שנות כהונתו כראש עיר קידם יוזמות שונות לטובת הפיכת העיר לירוקה יותר, הקים את מנהלת הגמלאים ופעל לקידום מערכות החינוך בעיר.

"אהבתי לרמת השרון היא מוחלטת", הוא מסביר את רצונו לחזור ולהתמודד, "יש בי את התשוקה והאהבה הגדולה לעשות ולהמשיך לקדם את העיר הזאת ולהביא אותה לפסגת הערים בישראל".

עוד הוא אומר: "הוכחתי עשייה גדולה, הוכחתי יכולת ביצוע. אני חושב שהניסיון שלי הוא ניסיון עשיר ביותר. יש לי מה להציע והרבה, גם בתחום הביצוע וגם בהגשמת החלומות לטובת העיר. אני חושב שהייתי אחד מראשי הערים המובילים במדינת ישראל, יכולת הניהול המוניציפלית שלי גבוהה ביותר, בזכותה זכינו במשך 12 שנה ברציפות בפרסים ובהערכה גדולה בארץ ובעולם. בנושא החינוך, הבאתי את רמת השרון ממש לפסגה. בתחום הגמלאים, הקמתי מנהלת הגמלאים ברמת השרון שהייתה יחידה במדינת ישראל. בתחום התשתיות, 70%-80% מהתשתיות ברמת השרון הבאתי לביצוען".

מהם חמשת הנושאים הראשונים שברצונך לקדם בעיר אם תיבחר?

"אחד, נושא החינוך, להביא את רמת השרון שוב לצמרת הערים בישראל מהגיל הרך ועד לתיכונים. דבר שני זה יצירת הכנסות עתידיות מהירות בשיעורים של 1.6 מיליארד שקל מפיתוח אזור התעסוקה באזור הסינמה סיטי, ממגורים ומסחר. בעקבות הכנסות אלה אפעל להורדת שיעור הארנונה. הדבר השלישי זה הסדרת כל נושא התחבורה, כניסה ויציאה מאזור צומת מורשה במיידי, תוך שלושה חודשים, על פי תכנית שיש אצלי ובכפוף להסדרת כל התשתיות באזור. נושא נוסף הוא חידוש פניו של רחוב סוקולוב והבאתו לרמה של רחוב עסקים מתקדם".

המועמדים הנוספים

אילן כהן (60), חבר מועצה לשעבר, מכהן כהן כדירקטור ומנכ"ל משותף בחברת אגם מערכות מיזוג אויר בע"מ; תא"ל במיל' רוני בלקין (57), בנו של פסח בלקין, מי שהיה ראש מועצת רמת השרון בין השנים 1978-1969. מכהן כחבר הוועדה החקלאית, חבר הנהלת בית הראשונים (רמת השרון) וחבר ‏הנהלת המוזיאון הגאולוגי העירוני; אל"מ במיל' רמי בר-לב (60), מנכ"ל ובעלים של רשת "הנריס"; וראש העיר המכהן אבי גרובר, בן 46, עו"ד במקצועו.

מאת: נאוה טלהון 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט