ALLIN > lifestyle > טיפים > טיפים: איך נבחר את התאורה הנכונה לבית שלנו?

טיפים: איך נבחר את התאורה הנכונה לבית שלנו?

טיפים: איך נבחר את התאורה הנכונה לבית שלנו?

עונת הקיץ היא העונה המושלמת לבחינה מחדש של התאורה בבית שלנו. בתקופה שבה הרבה משפצים מחדש או עוברים דירה, כולנו נדבקים בחיידק וגם מי שלא מתחדש ועובר לבית חדש מעוניין לבצע שינויים בבית שלו לרענון דירת החלומות. סיימנו לעצב את דירת או בית החלומות שלנו, בחרנו את המטבח, הריהוט, השטיחים, הווילונות, מערכת הישיבה למרפסת למי שיש, חדרי השינה והשירותים עוצבו בקפידה וכעת אפשר לגשת למלאכת בחירת גופי התאורה שירימו ויעצימו את העיצוב שהשקענו בו כל כך. רונית דגן, יועצת ומומחית לתאורת הבית, מנכ"לית ברגמן אומני תאורה מציעה שישה טיפים שיסייעו לנו לבחור את התאורה המותאמת האישית לבית שלנו:

הגדירו מטרות – הגדירו תחילה מהו הקו העיצובי הרצוי: קלאסי, מודרני, כפרי או אולי אקלקטי? כדי לאפשר לעיצוב שיצרת להיחשף במלוא הדרו באמצעות הארה נכונה, חשוב להגדיר מטרות עבור כל אחד מפתרונות התאורה: האם מדובר בתאורה פונקציונלית או תאורת אווירה? האם יש צורך בתאורה מפזרת או תאורה ממקדת, למשל כאשר רוצים להבליט חפצי אמנות או אלמנטים דוגמת קשתות או דלפק בוצ'ר במטבח? הגדרה מדויקת של מטרות התאורה בכל אחד מחללי הבית, תוביל ליצירת שכבות התאורה הרצויות.

תכנון מקדים – בעיצוב תאורה מותאם אישית אין גבולות לאפשרויות, שלב התכנון הוא שלב משמעותי לקבלת התוצאה הטובה ביותר. בשלב זה של התכנון המקדים חשוב לוודא שהתאורה מאירה את הבית באור הרצוי. כי העיצוב המושקע עם ריהוט מרהיב ומשחקי הצבעים שיצרתם בחלל מושפעים כולם מאופי התאורה, כיוון האור, רמת הפיזור והעוצמה של האור.

בחירת החומרים – מתכת. היום מרבית המנורות מיובאות ממדינות אירופה וסין ועשויות מברזל. האקלים הישראלי שמאופיין בלחות וברמת מליחות גבוהה שונה מאד מהאקלים במדינות שבהם מיוצרים גופי התאורה. כמו כן, רובנו פותחים את החלונות מה שגורם לדירה מרובה של אבק אל תוך חללי המגורים. כשאני בוחרים את החומרים מהם עשויים המנורות צריך להביא בחשבון את נושא האקלים הישראלי. מאפיינים אלה של האקלים הישראלי מובילים להיווצרות של חלודה על גבי הברזל ובכך לקצר את תוחלת חייו. לכן, חשוב להקפיד על בחירת מתכת עמידה כמו פליז או קופר. בעוד הברזל עשוי להחליד תוך מספר שנים, מנורות העשויות פליז, כמו למשל המנורות שיש היום בבתי כנסת, מחזיקות מעמד מאות שנים.

בחירת החומרים – זכוכית. אם אנו מעוניינים שהמנורה שלנו תכיל את חומר הזכוכית, חשוב שתדעו שיש קשת רחבה של אפשרויות: החל מגודל הזכוכית, הגוון של הזכוכית, הצורה של הזכוכית, טקסטורת הזכוכית – עם או בלי סיבים, שקופה, או מט, מידת השקיפות, מידת פיזור האור הרצויה ועוד. כדי להתאים את העיצוב לצרכים שלכם חשוב לוודא כי הזכוכית מיוצרת בהתאמה אישית וכך תתאים למאפיינים שהגדרתם כבר בהתחלה.

בחירת החומרים – בדים. בבחירת בדים לגופי תאורה אתם יכולים להוסיף אמירה אישית ואופנתית, זאת באמצעות הבדים הטרנדיים הקיימים היום בשוק. אם אנו מעוניינים שהאלמנטים השונים בבית ידברו את אותה השפה אתם בהחלט יכולים לשלב את אותו סוג הבד שיש בווילונות וברהיטים גם בפתרונות התאורה. מלבד השיקולים העיצוביים בבחירת הבד מומלץ להפקיד שלא מדובר בבד סנטתי לגמרי, זאת כדי שהוא יידבק למשטח המנורה בצורה טובה, בד כותנה ישרת את המטרה הזו בצורה הטובה יותר.

הכנסת צבע לחלל – בבחירת המנורות המעוצבות לבית שלנו אנחנו גם יכולים להכניס צבע לחלל, זאת באמצעות בחירת הגוון וסוג הציפוי של התאורה שבחרתם. בחירת הגוון של המנורה נעשה כמובן בהתאם לקו העיצובי שהגדרתם בתחילת הדרך. ישנם כמה סוגי ציפוי שהשוק היום מציע:
ציפוי אלקטרוליטי של פליז או קופר – ייצור גוון של ניקל, ניקל מבריק, ניקל מוברש, זהב או פיוטר. הגוון המוזהב יתאים מאד לעיצוב קלאסי, הניקל ישדר מראה מודרני והפיוטר יעניק עוצמה למראה הכפרי.
צביעת אפוקסי בתנור – צביעה בכל הגוונים שמניפת הצבעים RAL מציעה.
אוקסידציה (חמצון) – יצירת חזות "עתיקה" או כפרית לגוף התאורה באמצעות תהליך כימי שבסיומי מתקבל גוון עמוק ועשיר יותר.

ברגמן אמני תאורה מציעים ניסיון עשיר של חמישים שנים בייעוץ, עיצוב וייצור גופי תאורה בעיצובים ייחודיים. במקום אפשר לרכוש גופי תאורה בהתאמה אישית, שימוש בחומרי גלם המתאימים לאקלים הישראלי, אחריות, זמינות גבוהה ועמידה בפני אתגרי תאורה מורכבים. כמו כן, ברגמן אומני תאורה מציעים ליווי אישי תוך התאמה לתכנון האדריכלי ומעניקים פיתרון לכל דרישה. בין המוצרים שמציעים: מגוון רחב של גופי תאורה דקורטיביים לכל חלל, החל בחדרי שינה ועד לכלל הבית, בין היתר, גופי תאורה טכניים, גופי תאורה מוגני מים, פאנלים של לד, פסי לד, תאורה ייחודית ועוד. סגנון העיצוב שלהם כולל תאורה קלאסית, רטרו, כפרית, מודרנית ועוד במגוון רחב מאוד של חומרים: זכוכית, פליז, פורצלן, בדים ועוד.

לייעוץ נוסף ניתן להגיע לאולם התצוגה ובית המלאכה החדש בא.ת. פולג צפון, הצורן 4, נתניה. 09-9586729.

תמונות פרויקט דירה בגבעתיים: מעצבת פנים מירי שניידרמן. צילום יואל אליווה
תמונות פקשוטים: אביב קורט לברגמן אומני תאורה

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט