ALLIN > בחירות 2018 > קצרים > בתו של איציק רוכברגר מבקשת: די להכפשות!

בתו של איציק רוכברגר מבקשת: די להכפשות!

בתו של איציק רוכברגר מבקשת: די להכפשות!

מאז הכריז ראש העיר לשעבר, איציק רוכברגר, כי בכוונתו להתמודד בבחירות הקרובות לראשות עיריית רמת השרון, נשמעו קריאות בעד ונגד התמודדותו. יחד עם זאת, נראה כי מאז השקת הקמפיין של רוכברגר בשבוע שעבר, השיח על כך בקבוצות הפייסבוק המקומיות גבר וגלש גם לפסים יותר אישיים ופחות נעימים, עד כדי כך שבתו של רוכברגר, גל, חשה צורך לפרסם פוסט באחת מקבוצות התושבים בבקשה להפסיק את ההכפשות נגד אביה.

"אני לא מרבה להגיב בקבוצה הזו על עניינים פוליטיים ומשתדלת כמה שפחות להתעסק בכל הרוע שיש פה בקבוצה. אבל גם יש גבול", היא מסבירה. "לא הגיוני שכל מתנגד או כל בן אדם שסתם לא מחבב את אבא שלי יכתוב שקרים חסרי כל ביסוס, לא הגיוני שכל שני וחמישי יקומו פרופילים פיקטיביים של טרולים שילכלכו ויוציאו רפש בלי הכרה, לא הגיוני שאנשים פה עוד שנייה יכתבו גם שקופת העירייה מימנה לי את החתונה, את החיים ואת כל המשפחה המורחבת שלי. חלאס עם השקרים! מספיק עם הרוע. תתעסקו בעצמכם ובמועמדים שאתם תומכים בהם."

היום שוחחנו איתה על תחושותיה ועל התגובות שקיבלה.

גל, מדוע חשת צורך לכתוב את הפוסט?
"כתבתי את הדברים כי מה שנהיה בשיח ברשת לאחרונה, בעיקר בקבוצת הפייסבוק של רמתשרונים כי רוב השיח על הבחירות זה בקבוצה הזאת, הוא פשוט ברמה מגעילה. תומכים של מועמדים אחרים מרשים לעצמם להגיד מה שהם רוצים, לא משנה אם זה שקר או משהו שעשוי לפגוע".

זה חלק מחופש הביטוי, לא?

"יש דברים שעליהם אני לא באה בטענות, אנשים שחושבים שאבא שלי לא עשה טוב לעיר זכותם הלגיטימית להביע את דעתם. מה שכתבתי בפוסט נגע לאופן שבו אנשים מסוימים בחרו לכתוב, על השקרים שכתבו. אין לי מה להעיר למישהו שכותב הוא מושחת, אף על פי שאני לא מבינה למה לכתוב את זה כל כך הרבה פעמים. אני כתבתי כנגד הלכלוכים שאנשים כותבים ומגיעים לזה שהם מזכירים אותי או את אמא שלי שאין לנו שום קשר לעניין. תומכים באבא שלי לא מזכירים משפחות של מועמדים אחרים, וגם אותם תומכים של מועמדים אחרים לא מזכירים אף משפחה של מועמד אחר, רק אותנו. הם מתעסקים כל היום בשקרים ובהפצת רוע, הם גיבורים כי זה הכי קל לבוא ולכתוב מאחורי המקלדת".

כמו מה לדוגמה?

"מישהי כתבה – אני לא אבחר במישהו שמימן לעצמו את לימודי התואר על חשבון העירייה – וזה שקר, הוא לא עשה את זה אז למה לבוא לכתוב משהו כזה שיקרי? אני גם אזכיר שאבא שלי לא עשה שום עבירה שקשורה בעירייה והם כל הזמן כותבים – כן, הוא גנב מקופת העירייה – וזה לא נכון!"

באיזה אופן מבחינתך ההכפשות גלשו לפסים אישיים?

"דוגמה אחת, במשפט ביקשו מאבא שלי להגיש קבלות. בין הקבלות שהוגשו היו 6 קבלות על לימודי האנגלית הפרטיים שלי כשהייתי ילדה שהשתרבבו לכל הקבלות וכך הוגשו בטעות. אז מישהי כתבה בעקיצה מגעילה – אני מקווה לפחות שהבת שלו כבר יודעת לדבר אנגלית – זו עקיצה מיותרת, למה לכתוב את זה? אז בעלי רשם לה שזה לא לעניין ולמה היא בכלל מזכירה אותי. היא כתבה לי שהיא מתנצלת ושזה באמת היה לא לעניין, אבל אנשים עושים את זה בלי סוף".

איך מתמודדים עם זה?

"בסופו של דבר גדלתי לתוך הפוליטיקה אז בעל כורחי פיתחתי עור של פיל, אבל גם יש גבול. לא היה קל לכתוב את הדברים, זה לא כמו לכתוב את זה בדף שלך שם יש לך הרבה חברים שיתמכו בך. כתבתי את זה בקבוצה בה חברים אנשים שאת רובם אני לא מכירה והחצי השני שם זה אנשים שברובם לא אוהבים את אבא שלי. לא האמנתי שזה תפס תאוצה, אבל לכן כתבתי את הדברים".

ציפית לכל קשת התגובות שקיבלת על הפוסט?

"לא, הפוסט תפס תאוצה והגיע לממדים שלא ציפיתי. היו גם תגובות מאוד אוהדות. הפוסט לא בא ממקום של אוי אני עכשיו מסכנה בואו תצביעו לאבא שלי. אבל שלי בטח ובטח לא צריך את הפוסטים שלי ואני גם מאמינה בו, אני בטוחה שברגע שהוא יקבל את האישור להתמודד הוא ייקח את הבחירות האלה. אנשים כתבו לי 'אני באופן אישי לא מסכים למה שאבא שלך עשה לעיר, אני לא חושב שהוא היה ראש עיר טוב ואני לא אצביע לו'. אין לי בעיה עם זה, להפך, אני מעריכה אותם, כי הם גם כנים ואומרים שהם לא אתו ומצד שני הם לא עושים את זה בצורה מכוערת ובהשמצות כמו שאחרים עושים. אני מאמינה שיש דרך לגיטימית לעשות דברים, בסופו של דבר גם להם יש ילדים. הם באים ומדברים על חינוך ובסוף מתנהגים ככה".

מאת: נאוה טלהון | צילום: פרטי

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט