ALLIN > lifestyle > צרכנות > איך לישון בזוג מבלי לפגוע באיכות השינה?

איך לישון בזוג מבלי לפגוע באיכות השינה?

איך לישון בזוג מבלי לפגוע באיכות השינה?

התחלתם לישון ביחד עם בן/ בת זוג? ברכות! עכשיו הגיע הרגע לחשוב איך לישון ביחד, מבלי לוותר על הנוחות האינדיבידואלית של כל אחד מבני הזוג במהלך הלילה. מחקרים מראים, ששינה עם בן זוג במיטה היא לא תמיד השינה הכי אידיאלית שיש להיפך, היא יכולה גם להיות בעייתית. אם לדוגמא בן הזוג זז הרבה או נוחר חזק לא רק שזה יפריע לך לישון- זה יכול לפגוע משמעותית באיכות השינה. כאשר איכות השינה ירודה, ההשפעה ניכרת במידי על ההתנהלות היום יומית- ומשפיעה על מהלך היום. חשבו על כך שצריך לתפקד בעבודה ולאחר העבודה עם הילדים או בסידורים רגילים כאשר לא ישנתם היטב לילה קודם ואתם עייפים ועצבנים. לא מצב אידיאלי, בלשון המעטה.

אבל לא רק ההתנהלות היום יומית הרגילה שלך נפגעת בעקבות איכות שינה ירודה, בנוסף להתנהלות הרגילה, עולה הסיכוי לסבול ממצב של דיכאון, ואפילו ללקות שבץ. תתפלאו אבל ריבים בעקבות שינה לא איכותית או חוסר שינה עקב שינה עם בן הזוג היא סיבה די מוכרת לגירושין. מחקרים מראים שכמעט 30% מהמבוגרים טוענים שבעיות השינה שלהם מקורן בבן זוגם.

למען האמת, נדיר למצוא בן זוג שניתן לישון איתו בנוחות שינה ערבה ורציפה לאורך כל הלילה ושניכם, מה שנקרא "מתואמים מבחינת שינה". ובכל זאת,  רובינו עדיין מעדיפים לישון בזוג  מאשר לעבור את הלילה לבד. חיי הזוגיות אומנם מלאים בפשרות ואתם יכולים להתפשר על הרבה דברים, אך על שנת לילה מומלץ לא להתפשר. כל אחד מכם זקוק לשינה טובה בלילה כדי לחדש כוחות וגם ליהנות אחד מן השני. על אחת כמה וכמה כשתתבגרו ותלדו ילדים, כשבתקופה זו כל שניית שינה היא חשובה ומבורכת. אז מה צריך לעשות? ואיך נדע לבחור מזרן משותף? קובי פודה, מנכ"ל פולירון ומומחה בתחום השינה, מסביר מה צריך לקחת בחשבון בבואכם לרכוש מזרן זוגי ולמה חשוב לשים לב.

שימוש בטכנולוגיה
המזרון מהווה מרכיב חשוב בשנת לילה טובה ומשפיע  משמעותית על איכות השינה. כאשר בוחרים מזרן זוגי, יש לבחור מזרן שיהיה נוח ובריא לשני בני הזוג. המזרן צריך לתמוך בגב ולאפשר פיזור עומסים על הגב בזמן השינה, על מנת לאפשר שינה טובה ועמוקה. כאשר שני אנשים ישני על מיטה אחת חשוב מאוד שהעומסים על אותו מזרון זוגי יתחלקו בצורה טובה ונכונה. אחרת, כל תזוזה של אחד מבני הזוג, תפריע לשנתו של בן הזוג השני. בעבר, שני בני הזוג היו צריכים לחשוב ולהחליט ביחד מה הם מעדיפים- מזרן רך או קשה, מזרן קפיצים או ספוג וכו'. אך עם הטכנולוגיה המשוכללת של היום, ניתן להזמין מזרן זוגי אחד שיענה על הרצונות של שני הזוג מבחינת דרגת הקושי הרצויה וסוג המזרן. מדובר על מזרן אחד זוגי, שלם, ולא שני מזרנים מוצמדים עם חריץ ביניהם שמפריע לרצף המזרן. לרוב, אנשים עד גיל 25 צריכים לבחור מזרן בעל דרגת קושי בינונית עד גבוהה, ואנשים מעל גיל 25 כדאי שירכשו מזרנים בדגת קושי רכה יותר. הגוף שלנו מתפתח עד גיל 25 ולאחר מכן ההתפתחות של העצמות בגוף פוסקת. מכיוון שמזרן הוא מוצר שלא מחליפים לעיתים קרובות, רצוי לרכוש מזרן שנוח לכם היום ויתאים לכם גם בעוד מספר שנים.

התאמה לתנוחת השינה
אינספור מחקרים שנעשו על כאבי גב, צוואר, שכמות וכתפיים מהם אחוז גבוה מהאוכלוסייה סובל, גילו כי קיים קשר בין תנוחות השינה שלנו, המזרן שעליו אנחנו ישנים ולתחושה שלנו בבוקר ביום שאחרי. התחושה על כל מזרון תהיה שונה עבור כל אחד מאיתנו. השוק מציע מגוון כל כך רחב של מזרנים רובם עשויים מחומרים איכותיים כמו ויסקו ולטקס הנחשבים לחומרים אורטופדיים המספקים תמיכה מושלמת לאזורים השונים בגוף. יש משמעות גם לתנוחת השינה בבחירה של מזרנים זוגיים. למשל, מי שרגיל לישון על הבטן, כדאי כי יבחר במזרנים קשיחים יותר. כלומר, בבואכם לבחור מזרן, חשוב להציג למומחה המזרנים לא רק את ההעדפה שלכם מבחינת נוחות והרגלים, אלא גם מבחינת תנוחת השינה, שלרוב גם משתנה תוך כדי הלילה. ככל שיהיה לאיש המכירות יותר מידע אודות הרגלי השינה שלכם, כך ניתן יהיה להתאים לכם את המזרן האולטימטיבי. בחנות פולירון בחוצות המפרץ לדוגמא, יש חדר חושך שנקרא SLEEP TEST- פיתוח חדשני שמאפשר לשכב על מזרנים לא ממותגים וללא עיצוב, לחוש את התנוחות השונות ובאמצעות טכנולוגיה מתקדמת, לאתר את צרכי השינה של כל אחד מבני הזוג ולבחור את המזרן המתאים באופן אובייקטיבי.

בחירת מוצרים משלימים
לאחר שבחרתם מזרן שייתן לכם פתרון אידיאלי לנוחות השינה שלכם, מגיע תורן של הכריות ושאר פתרונות השינה. חשוב להתאים אותם למזרן שבחרתם ולמאפייני השינה האינדיבידואלים שלכם. יש היום מגוון מוצרים משלימים, בין היתר, כריות בצורות שונות ורכות משתנה, שמהוות פתרון משלים נהדר לאנשים שסובלים מבעיות גב וצוואר. המזרנים היום מוצעים במגוון בדים טכנולוגיים שחלקם יכול לעזור אפילו למי שסובל מאלרגיות או תחושות חום וקור. המוצרים המשלימים יכולים לסייע באמצעות טכנולוגיות משוכללות ולענות על צרכים של כאבים באזורים מסוימים, שינה לא סדירה וכו'. המזרן הזוגי המודרני יכול לענות על הצורך של כל אחד מבני הזוג, לרבות המאפיינים האינדיבידואלים של כל אחד מהם וכך גם הם משלימים ומעצימים את חוויית השינה.

איפה לקנות
חשוב לא להתפתות למחירים נמוכים או מבצעים בחנויות שאינכם מכירים את יצרן המותג וטיב האיכות של המזרנים. מזרן לא איכותי, עלול להסב נזק רב לגופנו ואל לנו להקל ראש בכך. חשוב שהמזרן יהיה אורתופדי, יעמוד בכל התקנים המחמירים ויהיה מחברה מהימנה שמעניקה אחריות ומאפשרת להחליף או לתקן במידת הצורך.

בהצלחה ושינה ערבה!

 

המידע באדיבות קובי פודה,
מומחה שינה ומנכ"ל חברת המזרנים פולירון.
 073-702-7500

 

*תמונה: כריות של פולירון | צילום ניר עצמון 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט